• image

SATICI TARAF DANIŞMANLIĞI

JOINT CAPİTAL olarak Türkiye’ye yatırım düşünen finansal ve stratejik yatırımcılara doğru şekilde ulaşır ve müşterilerimizin stratejik hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluruz.

Bir şirketin bir kısmının veya tamamının satılması, sahiplerin günlük faaliyetlerinin bir parçası değildir. İşletmenin günlük iş akışının etkilemenden yönetilmesi stresli ve zor olabilir. Bu nedenle, bu süreç en etkin olarak deneyimli birleşme ve satın alma danışmanlarının gözetiminde yapılır. JOINT CAPITAL, büyük olasılıkla hayat boyu bir defa görebileceğiniz bu olayda size yardımcı olacaktır. Stratejik hedeflerinize doğrultusunda işlem değerini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için ekibinizin bir parçası haline gelecektir.

Yetkin bir danışmana sahip olmak, herhangi bir varlık veya işletmenin tam değerini sağlamak için hayati önem taşır. Satış işlemlerini tamamlamak ve tam piyasa değeri elde etmek konusunda güçlü bir geçmişe sahibiz.

Şirket satışı denilince farklı konular ele alınmalıdır. Şirket satışı hisselerin satışı veya varlıkların satışı şeklinde olabilir. Bunun yanı sıra şirket başka bir şirketle birleşerek yeni bir yapı oluşturabilir. Yatırımcının menşeine göre şirket satışı yabancı ortak veya yerli ortağa yapılabilir. Firmanın hisselerinin tamamının satışında, firma hisselerinin sadece bir bölümüne kıyasla dikkat edilmesi gereken konular, hazırlanması gereken işlem belgeleri farklılık gösterebilir. Firmaların yanında tüm bu süreçlerde uzman bir danışman olması hem işlemin başarı olasılığını arttırmak anlamında hem de firma satış rakamının en üst düzeye çıkarılması anlamında önemlidir.

Tipik satıcı taraf temsil projesi şunları içerir:


  • Müşterinin stratejik amaç ve hedeflerinin geliştirilmesinde destek

  • Olası yatırımcıların belirlenmesi ve teması

  • Teaser, şirket bilgi kitapçığı, yönetim sunumu, iş planı gibi pazarlama malzemelerinin hazırlanması

  • Varlıkların ve şirketin çoklu metodolojiler yoluyla değerlemesi

  • Ticari fayda ve bir işlemin risklerinin değerlendirilmesi

  • Fiyat pazarlıkları, optimal yapılar ve satış veya ortaklığın ticari hüküm ve koşulları hakkında tavsiye ve destek

  • Veri odası sürecinin kurulması ve yönetimi

  • Diğer danışmanlarla, örneğin vergi, muhasebe, hukuk gibi, yakın koordinasyon içinde çalışarak işlem belgelerinin pazarlığında destek

  • Birleşme ve Devralma sürecinin her aşamasının yönetimi.Sizi Tanırız
Birleşme ve Satın Alma (B&S) uzmanlığımızla ve derin sektör birikimiz ile birlikte şirketinizin stratejik yönünü belirlemenize veya onaylamanıza yardımcı olur ve şirketinizi uluslararası kabul görmüş standartlarla değerlendiririz.
Sizin İçin Doğru Yatırımcıyı Buluruz
Kapsamlı ve derin üst seviye bağlantılarımız vasıtasıyla şirketinize en uygun yatırımcıyı belirleriz.
Süreci Yönetiriz
Süreci yönetir ve sizi her konuda destekleriz. Yatırımcılar ve onların danışmanlarıyla olan görüşmeler ve pazarlıklarda, işlemdeki diğer danışmanlarla iletişim halinde olacak şekilde destek oluruz.